UPDATE: Tuchtcommissie verlaagt schorsing Sno naar één duel
- RKC Waalwijk
- donderdag 02 februari 2012 17:55
- Robbert van Rijswijk
RKC Waalwijk is Evander Sno de komende twee wedstrijden kwijt. De KNVB heeft de sterke middenvelder een schorsing van drie wedstrijden opgelegd waarvan één voorwaardelijk.
De Waalwijkse club verloor gisteravond met 3-0 van Heracles, Tijdens de wedstrijd reageerde de Waalwijkse middenvelder zijn frustraties af nadat hij door Everton en Quansah aan de haren was getrokken. Bij het opstootje dat daarop ontstond had Sno al een gele kaart gekregen.
Update 02-02, 18:00u: Evander Sno is niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager van de KNVB voor zijn rode kaart in de bekerwedstrijd tegen Heracles. Die wil de speler drie duels schorsen, waarvan één voorwaardelijk.
De tuchtcommissie buigt zich donderdagavond over de zaak. RKC denkt een sterk ijzer in het vuur te hebben. Heracles-speler Duarte verklaart schriftelijk niet door Sno geraakt te zijn. Sno zou volgens scheidsrechter Ruud Bossen een elleboogstoot hebben uitgedeeld. Duarte zal als getuige worden opgeroepen door de Waalwijkse club.
Sno riskeert met zijn gang naar de tuchtcommissie een zwaardere straf. RKC denkt dat er genoeg twijfel is om niet akkoord te gaan met het schikkingsvoorstel. Behalve de verklaring van Duarte wijzen ook videobeelden volgens RKC uit dat er geen contact is geweest van de elleboog van Sno met het hoofd van Duarte. "Duarte grijpt nog geen tel naar zijn hoofd. De spelers gaan gewoon door met hun duel om de bal die opstuit", verklaart trainer Ruud Brood.
Ook de bijna lege strafkaart van Sno pleit volgens RKC in het voordeel van de middenvelder.
De aanklager van de KNVB beslist pas vrijdag of 'harentrekkers' Everton en Quansah van Heracles ook vervolgd worden.
UPDATE 03-02, 11.02u: De gang naar de tuchtcommissie is niet voor niets geweest. Zij heeft de schorsing verlaagd naar twee duels, waarvan één voorwaardelijk. Hierdoor mist Sno alleen de wedstrijd tegen FC Groningen.


Reacties
Hij springt van bijna 2meter omhoog, ja dan gaan de handen omhoog maar op het moment dat hij bij duarte is houdt hij zijn handen in (kijk de beelden maar) hij kantelt nog zelfs zijn elleboog. Hij raakt de speler totaal niet (heeft ook niks in de gaten), geen elleboog, geen slaande beweging. Sno is zeker geen speler om revanche te nemen, kijk maar hoe cool hij reageert op de rode kaart, of toen men aan zijn haren zat? Hij wees alleen naar de speler van pas op.
KNVB zet zich wederom voor lul, maar komt der wederom mee weg. Dit is gewoon ongelovelijk. Wij hebben zo ooit europees voetbal misgelopen doordat Peter van de Berg onderterecht voor meerdere wedstrijden werd geschorst. Wanneer Sno 3 of meer wedstrijden wordt geschort kan dit van enorm invloed zijn op wel of niet degraderen.
Zeist Bedankt lijers!!!
Verder denk ik dat Quansah niet verder vervolgd kan worden, omdat ie al geel kreeg voor zijn actie.
Ever"naaier"ton daarentegen misschien wel.
Over het mislopen van Europees voetbal jaren terug... Als ik er aan terugdenk is het inderdaad nog steeds apart wat er in die wedstrijd FC Groningen - FC Utrecht (toch?) gebeurde.
Is brood nu ook blind geworden? Brood ziet duarte niet eens, hij springt de lucht in, absoluut niet op de man gericht!
Nu nog hopen dat die 2 smeerlappen maar heracles nog hun straf krijgen!
En die harentrekkers komen er gewoon er weer goed vanaf, denk ik zo.
Beetje jammer KN(J)VB!
en wat nou als de wedstrijd tegen Grunn niet doorgaat vanwege het weer???
Psies! Haartrekken is rood, want al vaker daarvr gegeven. Opstootje is geel vr beiden. Maarrrr: Duarte heeft ook belang bij de verklaring van hem dat Sno hem niet geraakt heeft. Interessant, ieg moet RKC vaker in beroep gaan vind ik, menige rode kaart van Ramos zou bij Ajax/Fnord/Twente slechts tot een minzaam vermaninkje geleid hebben
Tnzij t aszondag niet drgaat. Helpt een off oefenwedstrijd dan vr die ene wedstrijd?